Sokağa Çıkma Yasağı Olan Yerlerde YGS Başvuru Süresi Uzatıldı!

Sokağa çıkma yasağından dolayı başvurularını yaamayan öğrenciler için, YGS başvuru süresi uzatıldı.

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır-Sur, Mardin-Dargeçit, Mardin- Nusaybin, Şırnak-Cizre, Şırnak-İdil, Şırnak-Silopi ilçelerinde görevli kamu görevlileri ile buralarda ikamet eden diğer adaylar için Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuru süresini 10 Şubat 2016'ya kadar uzattı.  ÖSYM'nin inernet sitesinde yer alan duyuruda  YGS başvurularının 21 OCAK 2016 tarihi itibariyle sona erdiği belirtilmiş ancak, sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır-Sur, Mardin-Dargeçit, Mardin-Nusaybin, Şırnak-Cizre, Şırnak-İdil, Şırnak-Silopi ilçelerinde başvuru süresinin 10 ŞUBAT 2016 tarine kadar uzatıldığı belirtilmiştir. 

ÖSYM yönetim kurulu toplantısında alınan karar şöyle açıklandı : 

" Buralarda görev yapan asker, polis ve diğer kamu görevlileri, genel amaçlı dilekçesi ve 06-20 Ocak 2016 tarihleri arasında görevli olduğunu gösterir üst amir onaylı resmi yazısı ile birlikte en geç 10 Şubat 2016 tarihine kadar bu illerdeki sınav koordinatörlüklerine veya ilçelerde bulunan başvuru merkezlerine giderek sınav başvurularını tamamlayabilecektir. Başvuru esnasında kullanılan tüm belgeler, il sınav koordinatörü veya başvuru merkezi yetkilisi tarafından ÖSYM Başkanlığına gönderilecektir.

MEB e-Okul sistemine kayıtlı bu ilçelerdeki ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencileri ile ÖSYS başvurularının başladığı 06 Ocak 2016 tarihi itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sistemine göre bu ilçelerde ikamet etmekte olan diğer adaylar, ilgili illerdeki sınav koordinatörlüklerine veya ilgili ilçelerdeki başvuru merkezlerine başvurmaları ve sınav ücretlerini ödemeleri kaydıyla başvurularını en geç 10 Şubat 2016 tarihine kadar gerçekleştirebilecektir.

Başvuru ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 11 Şubat 2016 tarihi mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler"  alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için de aynı tarihte saat 23.59'da sonlanacaktır. "

Ayrıca, 2016-ÖSYS’ye 2 milyon 255 bin 386 adayın başvurduğu bildirilen duyuruda, sınavsız geçiş hakkı için 2016-YGS’ye başvuran aday sayısının ise 77 bin 814 olduğu belirtildi.

Hazırlayan metinhocam.com çalışma ekibi.

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.