MH Matematik Evi Beylikdüzü'nde Açıldı!

Beylikdüzü'nün ilk Matematik Evi öğrencileriyle buluşuyor! 

2015 yılında Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin matematik ve geometri derslerine tamamen ücretsiz erişebilecekleri online bir platform olarak kurulan metinhocam.com sitesi yerleşik çalışmalarını deneyimli, uzman kadrosuyla Metin Hocam Matematik Evi adı altında İstanbul Beylikdüzü'ndeki ofisinde sürdürüyor.

İlköğretimden liseye kadar her yaştan öğrencinin matematik ile ilgili ders ihtiyacını, bire bir özel ders çalışma yöntemleriyle geliştiriyoruz.

Ülkemizin eğitim sisteminin ana koşulu, geçiş sınavlarında başarılı olmaktır ve matematik eğitimi neredeyse tüm eğitim sistemimizin çekirdeğini oluşturmakta. Bu yüzden öğrencinin bu alandaki başarısızlığı diğer tüm sayısal derslerine yansıdığı gibi, gelecekte istediği mesleği seçmesinin önünde de bir engel oluşturmakta. Mh Matematik Evinin asıl amacı, gençlere olması gerektiği gibi doğru, ezbersiz, akademik, akılcı bir matematik eğitimi vererek zihinlerinin sağlam temellerle gelişmelerini sağlamaktır.

Öğrenme sürecinin kompleks ve her birey için kendine özgü bir şekli vardır. Sıcak, samimi atmosferimizle öğrencilerin ders çalışma deneyimini zorunluluktan, eğlenceli bir ihtiyaca dönüştürüyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Matematik Eğitiminde İlköğretim ve Lise Öğrencilerine Özel Çalışmalar

İlköğretim öğrencilerinin matematikle kurmaya başladığı ilişki sandığımızdan daha komplekstir. Nesneleri anlama, yeni şeyler öğrenme, sanat gibi tüm branşlarla bağlantılıdır.

Bu yüzden ilköğretim öğrencileri için temel matematik derslerinin yanı sıra, matematiği öğretmek için müziği ve oyunları da kullanıyoruz. Temel seviyede ritim, nota ve tartım çalışmalarının matematik becerisiyle olan ilişkisi uzun yıllardır kanıtlanmış durumda. Çünkü müzik yapmaya başladığınız andan itibaren beyninizin tüm alanlarını kullanmaya başlarsınız. Bizde müziği kullanarak hem motor becerilerimizin gelişmesini sağlıyoruz, hem de müziğin içerisindeki matematiği göstererek, çocukların zihinlerinde soyut olarak duran rakamların somut bir anlama dönüşmesine yardımcı oluyoruz. (Müzikle ilgilenen bir beynin nasıl çalıştığını gösteren çalışmaları içeren videoyu izlemek için tıklayın )

Bu çalışmamızın yanında tamamen matematiği öğretmek amaçlı tasarladığımız oyunları ders aralarını daha eğlenceli hale gelmesi için kullanıyoruz. 

Çalışma planlarımızla ailelerin çözmekte zorlandığı ödevler matematik evinin dijital ve kütüphane kaynaklarıyla sorun olmaktan çıkmış olacak.   

Ortaokul, Lise ve Mezun Öğrencilerimiz için Çalışma Planlarımız;

Öncelikle öğrencimizle beraber eğitim hayatı boyunca neler bildiğini ortaya çıkaracak “matematik-anket-soru” çalışmamızı uyguluyoruz. Ardından öğrencimizin belirlediği olası meslek-okul seçimleri üzerine “çapraz tartışma ortamıyla” mesleki seçimlerimizi gözden geçirip olası hedeflerimizi ortaya çıkarıyoruz.  Sahip olduğumuz bilgi ve olası hedef arasında, çalışma planımızı ortaya çıkararak yol haritamızı en gerçekçi koşullarla belirlemiş oluyoruz. Önümüze çıkacak olan TEOG, YGS, LYS, KPSS, DGS, YÖS, SAT gibi sınavların ne olduğunu analizleyerek bizi neler beklediğine dair sistemli bilgi sahibi oluyor ve bu çalışmamızın sonunda birebir çalışmamıza başlıyoruz.  

Özgün soru ve kaynak kütüphanemizle birebir çalışmalarımızı güçlendiriyoruz. Belirlenen serbest etüt saatlerinde öğrenciler ofiste çalışma imkanı bulup araştırma ve kaynakları istedikleri gibi kullanıyorlar.

Örnek derslerimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Mh Matematik Evi, gelişmiş matematik eğitimlerinin yanı sıra aynı zamanda “Nasıl bir meslek seçmeliyim, karar veremiyorum” sorusuna da bilimsel, objektif, koşularla yanıt arar;

Öğrencilerin en büyük sitemlerinden birisi de eğitimleri esnasında meslek seçimlerine dair yeterli bilgi alamamış olmaları. Bizce okullarda “Meslek seçim” konusu ayrı bir ders olarak okutulmalıdır. Mesleklerin içerikleri, hangi sektörlerde çalışılabileceği, öğrencinin yetenek ve algılarına uygunluğu gibi konularda bilgi eksikliği, öğrencilerin hayatları için geç farkına varılmış gerçeklere dönüşmüş durumda. Öğrencilerin bütün bir hayatlarını etkileyecek meslek seçimini aldıkları puana indirgeyen okul ve özel kurumların “rehberlik” hizmetlerinden farklı olarak Mh Matematik Evi bilimsel ve objektif bakış açısını esas alır.    

Geleneksel, popüler meslek-maaş eksenli rehberlik hizmetinin ortaya çıkardığı tek şeyin mutsuz insanlar olduğunu itiraf etmemiz gerekiyor. Bu yüzden de yüksek puan, popüler meslek-maaş bakış açısından farklı bir bakış açısına ihtiyacımız var. Bize göre doğru meslek seçimi, mutlu bireylerin yetişmesine yardımcı olacaktır.

Peki doğru meslek seçimi nasıl mümkün?

Öncelikle uluslarası bilimsel kurumlar tarafından hazırlanmış kişilik testlerinden, kişilik eğilimimizin ortalama isteklerini birden fazla testle doğrulayarak onaylıyoruz. Ardından öğrencimizin hangi alanlarda başarılı olduğu, hangi mesleği istediği, ve istediği meslekle ilgili ne kadar bilgi sahibi olduğunu ortaya çıkarıyoruz. Ardından google’unda geliştirmiş olduğu ileri meslek tanıtım uygularımızdan mesleklere dair genel bakış belirleyerek, öğrencimizin kafasındaki mesleği, o meslekte çalışan kişilerle yaptırdığımız görüşmelerle pekiştiriyoruz. Aksi gelişen durumlarda belirlediğimiz test sonuçlarına uygun mesleki yönlendirme ve içerik çalışmalarımızı yeniliyoruz.

Dönem ortasında gerçekleştireceğimiz üniversite ziyaretleriyle kampüs yaşamlarına hızlı bir bakış atıyoruz. Kampüs gezilerimizde, üniversitelerin kütüphanelerinden, labaratuarlarına, sosyal kültürel yaşamlarını belirleyen kültür sanat kulüplerine kadar geniş bir gezi olanağı sunuyoruz.

 

Yetişkin matematik eğitimleri

Matematikle ilişkinizi keseli yıllar mı oldu? ALES, KPSS, DGS gibi sınavlardaki matematiği nasıl başaracağınızı bilmiyor musunuz? Ya da üniversitelerin mühendislik bölümlerinde hayatınızda hiç duymadığınız matematik alanlarıyla mı karşılaştınız? Mh Matematik Evinde birebir eğitimlerimizle sizler içinde özel eğitim modellerimiz var.

Öncelikle hedeflediğiniz sınavların matematik soru analizlerini yapıyoruz. Ardından sizin için özel olarak geliştirdiğimiz matematik-anket-soru testimizi çözüyoruz. Test sonucunuza göre matematik eğitim eksikliklerinizi kapatarak sınava yönelik çalışmalarımıza yöneliyoruz. Eksiklerinizi özgün kaynaklarla pekiştirme yoluna gidiyoruz.   

Bize Ulaşmak İçin;

Ofisimiz, Beylikdüzü metrobüs durağına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.  0541 502 90 92 numaralı telefondan bilgi ve randevu almak için arayabilir, veya info@metinhocam.com adresinden mail atabilirsiniz. 

Adres: Mevlana Mahallesi Yılldırım Beyazıt Caddesi Mor Menekşe Sitesi B-2 Kat:2 Da: 6 (İnciler Pasajı Karşısı)  Beylikdüzü / İstanbul   

 

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.