Google'dan Öğrencilere Sanal Üniversite Rehberi

Teknoloji Devi GOOGLE Şimdi de Üniversite Meslek Tercih Rehberi ile Öğrencilere Büyüjk Bir Hizmet Vermeye Başladı.

Üniversite giriş sınavlarının (LYS-YGS) ardından yoğun bir tercih dönemine giren öğrencilerin genellikle en çok düşündükleri konu meslek seçimidir. Genellikle meslek dallarının tam olarak ne iş yaptıkları ile ilgili tam fikir sahibi olamayan öğrencilerin akıllarında soru işaretleri dolanmakta sürekli. EBA ve Google işbirliği ile hazırlanan "Google Üniversite Seçimim" projesi tam olarak bu açığı kapatmaya yönelik bir girişimdir. Peki nedir bu "Google Üniversite Seçimim"?

Siteye giriş yaptığınızda karşınıza gelen anasayfada "KEŞFET", "BAĞLAN" , "İLHAM AL" , "BANA ÖZEL" , ve "OTURUM AÇ" menüleri çıkıyor karşınıza.

KEŞFET: Bu menüde Konum, Bölüm ve Puan seçeneklerine göre üniversite/bölüm aratabiliyorsunuz. Konuma satırına istediğiniz bir ili yazarak o ildeki tüm üniversiteleri ve kaçının devlet, kaçıın da vakıf üniversitesi olduğunu görebiliyorsunuz. Buradan karşınıza çıkan üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz bölüm yazarak da arama yapabilirsiniz. İsterseniz de puan türünüze ve sınav sonucunuza göre de hangi üniveristeleri ya da bölümleri okuyabileceğinizi görebiliyorsunuz.

 

BAĞLAN: Bu bölüm oldukça güzel düşünülmüş. Planlanmış zaman aralıkları içerisinde yayın yapılarak, alanında uzman kişilerce meslekler  ve tercihler hakkında rehberlik çalışması yapılmakta. Hangout ile bağlanıp canlı olarak sorularınız sorabilirsiniz. 

İLHAM AL: Belki de en önemli alanlardan birisi burası. Mesleğinde deneyimli ve isim yapmış insanların kendi ağzından mesleklerini anlattıkları röportaj havasında kısa videolar izleyebilirsiniz.

BANA ÖZEL: Google hesabınızla oturum açtıktan sonra erişebileceğiniz bu alan bir çeşit aanda olarak düşünülmüş. Yıl içinde gireceğiniz sınavların başvuru tarihleri ve sınav giriş tarihlerini siz hatırlatıyor. 

Siteye giriş: Google Üniversite Seçimim  : https://universitesecimim.withgoogle.com/ 

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.