3. Zeka ve Yetenek Kongresi

Zeka ve yetenek buluşuyor!

Türkiye Zeka Vakfı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile 24-25 EKİM 2015 tarihleri arasında ODTÜ'de  gerçekleştirilecek olan 3. Zeka ve Yetenek Kongresi katılımcılarını bekliyor.

Alanında uzman kişilerin konuşmaları, eğitici ve öğretici atölye çalışmaları, paneller özgün fikir ve proje uygulamaları ile zeka ve yeteneğe dair ne varsa bulabileceğiniz her şey burada!

Ne yazık ki dünyanın her yerinde mevcut eğitim sistemleri "üstün zeka ve yetenek" de olan bireylerin farkına varılması için yetersiz kalıyor ve bu bireyler yanlış eğitimler ve yönlendirmeler sonucu olması gerekenden başka hayatlar yaşıyorlar. Türkiye Zeka Vakfı tam da bu noktada devreye giriyor. Vakfın kuruluş amacı; Bilgiye, zekaya, insana ve entelektüel değerlere gereken değerlerin verilmesini sağlamak,  çevreye ve değişen koşullara uyum gösterebilen, sanata, araştırma-geliştirmeye, bilim ve teknoloji üretimine yatkın ve beceri düzeyi yüksek insan gücünün yetiştirilmesi ve teşvik edilmesine yardımcı olmak, zeka sporlarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak, toplumsal ve bireysel bir ihtiyaç haline gelmiş olan boş zamanların değerlendirilmesi konusunda zihinsel etkinlikleri ön plana çıkarmak ve daha bir çok alanda bireylerin donanımlı yeişmesini sağlamak üzere çeşitli faaliyetler yürütmek, kaynak sağlamak gibi özetlenebilir.

Kongrenin amacı üstün zeka ve yeteneğe sahip bireylerin tespit edilmesi, izlenmesi, eğitilmesi ve desteklenmesine ilişkin sorun ve önerilerin toplu olarak ele alınması. Çocukların üstün zeka ve yeteneğe sahip olduklarını nasıl fark edeceğiz, fark ettikten sonra neler yapacağız, kimlerden yardım alabiliriz, okulda neler olacak vb. sorularınıza cevap bulabileceğiniz kesinlikle  III. Zeka ve Yetenek Kongresi'dir. Oldukça fazla etkinliğin yer alacağı bu kongre hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için http://kongre.tzv.org.tr/2015/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.