2.OTOMASYON AKADEMİSİ

           

 2.OTOMASYON AKADEMİSİ

      Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 16 yıldır faaliyet gösteren Robotik Ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Otomasyon Akademisi 28 Kasım 2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenmiştir.

      300 kişiye varan katılımcısıyla bu etkinlik bir günlük seminer programı şeklinde gerçekleştirilmiştir. Bu oturumlardan ilki Schneider Electric’ten Göker Çakılcı tarafından sunumu gerçekleştirilen ‘Hız Kontrol Cihazları’ konulu seminerdir. İkinci oturum Metro İstanbul’dan Mehmed Akif Özkaya tarafından sunumu yapılan ‘Demiryolu Sinyalizasyonu’ olmuştur. Üçüncü oturum Kübler’den Cengizhan Temurçin önderliğinde gerçekleşmiş olup üzerinde konuşulan konu ‘Ölçüm Sistemleri Ve Uygulamaları’ dır. Dördüncü ve son oturumda ise ENOSAD’dan Sedat Sami Önder eşliğinde ‘Uzak Geçmişten Yakın Geleceğe Teknoloji Ve İnsan’ konusu işlenmiştir.

      Geçen yılki etkinlikte ENOSAD tarafından “Endüstri 4.0”, TESTO firmasından “Endüstriyel Ethernet”, Schneider Electric tarafından “Can Open”, Mitsubishi Electric firmasından “e-Factory” konulu seminerler düzenlenmiştir. Teknik geziler ise SYS-RT, Schneider Electric ve TESTO firmalarına yapılmış olup TESTO firmasında ayrıca ” Ethernet ve bulut tabanlı izleme sistemleri ile ileri teknoloji ölçüm cihazları’’ konulu eğitim verilmiştir.

     Sektörün önde gelen firmaları tarafından bu sene de en güncel konular işlenerek başarıyla gerçekleştirilen aynı zamanda büyük ilgi gören bu etkinlik bir günle sınırlı kalmayıp ilerleyen günlerde teknik gezilerle ve eğitimlerle devam edecektir.

          

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.