2. Otomasyon Akademisi Seminerleri 28. Kasımda !

Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon kulubünün bu yıl 2.sini düzenlediği Otomasyon Akademesi 4 seminer ve 1 panel'le katılımcılarını misafir edecek. Katılımcılara ayrıca sertifika verilecek.

Yıldız Teknik Üniversitesinin en eski öğrenci kuluplerinden Robotik Ve Otomasyon Kulübü, robotik ve otomasyon alanındaki gelişmeleri tartıştıracağı 2. etkinliklerini düzenliyor. Etkinliğin detaylarına Otomasyon Akademisi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Etkinlikle ilgili öğrencilerin hazırladığı tanıtım bülteini şu şekilde;

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 16 yıldır faaliyet gösteren Robotik Ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan Otomasyon Akademisi 28 Kasım 2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

 Öncelikli olarak Elektrik-Elektronik Fakültesi, Makine Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve diğer mühendislik fakültelerinde öğrenim gören öğrencilere hitap edecek bir etkinlik olup 4 seminer ve 1 panel olmak üzere 5 oturumdan oluşacaktır. İlerleyen günlerde seminer veren firmalar tarafından eğitimler verilip teknik geziler düzenlenecektir. İlk günkü seminerler sonunda katılımcılara seminer katılım sertifikası verilecektir. Etkinliğe farklı okullardan da katılım sağlanabilecektir.

 Geçen yılki etkinlikte ENOSAD tarafından “Endüstri 4.0” , TESTO firmasından “Endüstriyel Ethernet”, Schneider Electric tarafından “Can Open”, Mitsubishi Electric firmasından “e-Factory” konulu seminerler düzenlenmiştir. Teknik geziler ise SYS-RT, Schneider Electric ve TESTO firmalarına yapılmış olup TESTO firmasında ayrıca ” Ethernet ve bulut tabanlı izleme sistemleri ile ileri teknoloji ölçüm cihazları’’ konulu eğitim verilmiştir.

Bu yıl da sektörün ileri gelen firmaları tarafından güncel konular ile gerçekleştirilecek etkinlik katılımcılarını bekliyor.  

Etkinlik programı ilerleyen günlerde Otomasyon Akademisi’nin web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır. (www.otomasyonakademisi.org/)

metinhocam.com | 2015

Her hakkı saklıdır ve metinhocam.com ‘ a aittir.